5. mart 2018

Bit Alijansa – Besplatna škola programiranja na Internacionalnom Burch univerzitetu


Internacionalni Burch univezitet u Sarajevu u saradnji sa udruženjem Bit Alijansa organizuje besplatnu školu programiranja – CoderDojo, za učenike osnovnih i srednjih škola, uzrasta od 13 do 17 godina.

CoderDojo škole programiranja su besplatne i baziraju se na volonterskom radu mentora i drugog osoblja. Škola počinje 17. marta i trajat će do 19. maja 2018. godine, a nastava će se održavati subotom u prostorijama Internacionalnog Burch univerziteta u Sarajevu.

Prijave su otvorene do 13. marta ili do popunjavanja kapaciteta.

Besplatna škola programiranja uključuje 24 školska časa nastave tokom koje će se polaznici učiti osnove progamiranja u programskom jeziku Python. Mentori polaznika će biti studenti Internacionalnog Burch univerziteta, a za pohađanje škole nije potrebno predznanje.

CoderDojo je svjetski pokret osnovan u Irskoj, s ciljem pružanja mogućnosti učenja programskih jezika već od najranijeg djetinjstva. Tokom 2016. godine više od 48.000 djece je pohađalo CoderDojo škole programiranja u 65 zemalja svijeta.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte nas putem e-maila: coderdojo.sarajevo@gmail.com

Preuzeto sa: www.hocu.ba