srijeda, 10. juli 2019.

ITGirls organizuju ljetnu školu "Pametna rješenja za grad Sarajevo, za manje od godinu dana!"


Provedi ljeti na COOL način!

Tinejdžerka si! Imaš između 13 i 15 godina. Zanimaju te računari, informatika i robotika. Dolaziš iz Sarajeva. Razmišljala si da jedan dio tvog grada može biti „pametniji“, kao što su to neki drugi gradovi u svijetu! Voliš da se družiš.

U saradnji sa Smart City inicijativom, koju implementiraju UNDP Bosnia and Herzegovina i Grad Sarajevo, i School&School organizujemo prvu IT Girls ljetnu školu. Ljetna škola će trajati od 20. jula do 31. avgusta 2019. god., i bit će organizovana u prostorijama School&School. Tokom ljetne škole učiti ćeš osnove programiranja i robotike, radit ćeš sa Arduinom i osmisliti svoj prvi robotički projekat koji će pomoći da Sarajevo bude "pametnije".

Ljetna škola je besplatna, a ukoliko si zainteresovana idi na link. i popuni kratku on-line prijavu, a mi ćemo ti javiti do 16. jula 2019. god. da li si osigurala svoje mjesto u ljetnoj školi. Čekamo te!

School & School Sarajevo Smart Sarajevo