četvrtak, 16. april 2020.

Kako putem cjeloživotnog učenja doći do karijere koju ćete voljeti?


„Uvijek govorim svojim studentima da se pobrinu za to da imaju sve svoje profesionalne kontakte zabilježene negdje“, Sarah Sheikh

Kada se govori o tome šta nekoga čini konkurentnim na tržištu rada, postoje univerzalni savjeti koje ne bismo trebali ignorirati:

  • školuj se
  • budi vrijedan/vrijedna
  • budi dobar/dobra prema radnim kolegama/kolegicama.

No, u jako promjenjivim sistemima kakve imamo danas kada tehnologija i digitalni svijet mijenjaju sve, čini se da se lista savjeta postaje sve duža i duža. „Više se ne radi samo o vještinama koje su potrebne trenutno, nego i o vještinama koje će biti potrebne u budućnosti“, izjavio je Richard Gahagan, osnivač Adam Recruitmenta. „Trajanje karijere se mijenja i ljudi su napokon počeli shvatati da konkurentnost sada znači znati raditi veliki broj različitih poslova“. Nekada ovo sve zna biti stresno, ali konkurentnost se danas, čini se, zasniva na sposobnosti učenja – i to brzog učenja. Kako biznisi i industrije prolaze kroz razne promjene, znati brzo naučiti nove stvari postaje bitnije od prethodnog iskustva.

Iako je obrazovanje linearno – ideš u osnovnu školu, u srednju školu, pa na fakultet – karijere nisu linearne i mnogi ljudi prolaze kroz promjene iz stalnog zaposlenja, na freelanceing, iz seniorskih u juniorske pozicije ili mijenaju države u kojima rade. Ovo je razlog iz kojeg je upoznavanje ljudi i ostvarivanje kontakata bitno kako bismo bili u toku s promjenama. „Uvijek govorim svojim studentima da se pobrinu za to da imaju sve svoje profesionalne kontakte zabilježene negdje“, govori nam Sarah Sheikh, placement menadžerica na London College of Communication koja godišnje 300 studenata pomogne pri traženju posla. Ona također vjeruje da možemo povećati broj ostvarenih kontakata ukoliko svoju pažnju usredotočimo na prisustvovanje konferencijama i seminarima.

Ali, šta stvarno znači biti konkurentan? Tommaso Dolfi, predstavnik Pathfindera – platforme koja se bavi pomaganjem prilikom odabira karijere – kaže da, u osnovi, biti konkurentan znači posjedovati tzv. hard (tehničke) i soft (vještine komunikacije, funkcioniranja u društvu) vještine, te komercijalnu svijest. Dolfi nastavlja “Da bismo bili konkurentni, moramo početi sa svojim cjeloživotnim učenjem i prihvatiti promjene koje se dešavaju i razvoj različitih vještina.“

Čak i ako nekada ne budemo primljeni a mislimo da smo zaslužili poziciju, ne smijemo odustajati. “Svi smo prošli kroz to, iako vjerovatno ne znači ništa čuti to“, kaže Sarah Sheikh. Ona savjetuje ljudima da budu kreativniji prilikom potrage za poslom. „Velika većina poslova nikad neće ni biti reklamirana, pogotovo ukoliko se radi o kreativnom radu, tako da morate sami smišljati svoje uloge ukoliko se možete pronaći u tome."

U nastavku možete pronaći vizual kojim su predstavljene navike pojedinaca koji cijeloga života uče i samim time povećavaju svoju konkurentnost na tržištu. Možda ste baš vi jedan/jedna od njih!

 

 

Izvori:

  1. “12 Powerful Habits of a Lifelong Learner,” June 9, 2015. https://www.lifehack.org/articles/communication/12-signs-you-are-lifelong-learner.html.
  2. “How Lifelong Learning Will Land You a Career You Love | Guardian Careers | The Guardian.” Accessed April 16, 2020. https://www.theguardian.com/careers/2019/jul/09/how-lifelong-learning-will-land-you-a-career-you-love.

 

Infografika BHS