14. septembar 2017

Seminarski program za novinare u Njujorku


Dart Center Ochberg poziva sve zainteresovane da se prijave na jednonedjeljni seminarski program koji će se održati na Kolumbija univerzitu u Njujorku.

Program je namijenjen iskusnim novinarima (sa najmanje pet godina radnog iskustva u medijima) koji žele poboljšati svoje znanje o emocionalnim i psihološkim traumama i unaprijediti izvještavanje o nasilju, sukobima i nesrećama.

U program će biti uključeni i istaknuti stručnjaci iz oblasti traumatologije i mentalnog zdravlja, a polaznici će imati priliku da diskutuju i razmjenjuju iskustva s kolegama po pitanjima etike, novinarskog posla i prakse.

Radni jezik programa je engleski, te je tečno govorno znanje ovog jezika obavezno.

Svi troškovi puta, smještaja, ishrane i ostali troškovi u vezi sa programom biće refundirani.

Zdravstveno i putno osiguranje nisu pokriveni.

Krajnji rok za slanje prijava je 22. septembar 2017. godine.

Više informacija pronađite na sljedećem LINKU.

Info: http://bit.ly/2eXv7tT