četvrtak, 7. juni 2018.

Stipendije "The Open Society Foundations"


Poziv svim ambicioznim ljudima koji žele da se usavrše u svojim oblastima i unaprijede svoje znanje i vještine.

OBLAST:

administracija, ekonomija, društvo, preduzetništvo

OPIS:

Open Society podržava pojedince koji traže inovativne i nekonvencionalne pristupe osnovnim izazovima otvorenog društva. Sredstva stipendijskih fondova će obogatiti javno razumijevanje tih izazova i stimulisati dalekosežne i probne razgovore u okviru Fondacije za otvoreno društvo u svijetu.

Stipendija za otvoreno društvo prihvata samo aplikacije relevantne za konkretne predloge. Novi predlozi će se objavljivati periodično. Podnosioci zahtjeva su pozvani da osporavaju, potkrijepe, ili na drugi način sarađuju sa predlozima. Kada budu izabrani, učesnici će raditi na projektima sopstvenog dizajna . Istovremeno, od njih se očekuje da iskoriste značajne intelektualne i logističke resurse Fondacije za otvoreno društvo (OSF) i značajno doprinose razmišljanju Fondacije. Stipendisti će takođe imati prilike da sarađuju jedni sa drugima. Nadamo se da će zajedništvo ne samo da neguje teorijsku debatu, već će donijeti promjene i reforme politike.
Potrebni su novi i radikalni oblici vlasništva, upravljanja, preduzetništva i finansizacije kako bi se borili protiv sveobuhvatne ekonomske nejednakosti.
Stipendija se dodjeljujeu iznosu od:
– 80, 000 dolara
– 100, 000 dolara
Selecija će se praviti na osnovu:
– Profesionalnog iskustva
– Godina starosti
– Trenutnih primanja

USLOVI:

– Motivisani studenti, spremni da realizuju projekat u svojim oblastima
– Dobro znanje engleskog jezika

NAČIN PRIJAVE:

Napravite nalog i pošaljite pismo u kojem ćete obrazložiti stavke koje su Vam date na linku.

Rok za prijavu: 15. jul 2018. godine

Više informacija: Open Society nudi stipendije, USA

Preuzeto sa: www.mreza-mira.net