utorak, 29. januar 2019.

Adel Gastel | Kako tretirati pitanje migranata u medijima?


Predavanja

U okviru manifestacije Noć ideja 2019, Francuski institut u Bosni i Hercegovini, u partnerstvu sa OSCE – The Organization for Security and Co-operation in Europe i Filozofski fakultet Sarajevo, organizira konferenciju na temu: Kako tretirati pitanje migranata u medijima?

Predavač: Adel Gastel, novinar i reporter na France 24 i France Médias Monde

Nakon što je zavrsio arhitekturu u Alžiru, Adel Gastel je od 1994. dopisnik iz Pariza za nekoliko žurnala na francuskom i arapskom jeziku. Trenutno, radi kao reporter na France 24 a izvještavao je sa nekoliko ratišta, Gaza, Čad itd. 
Napravio je nekoliko reportaža o migrantima. Pratio je njihova kretanja od Grčke do kanala La Manche u Francuskoj. Napravio je foto-reportažu i nekoliko web-dokumentaraca za francuske medije: Monde, France 24.
Adel Gastel je poznat i po novom grafičkom pristupu novinarstvu tzv. The News Sketching. To je novi način pisanja zasnovanog na grafičkom izrazu.

Preuzeto sa: www.facebook.com