8. august 2017

Evropski dani medija za mlade: Sjajna prilika za mlade novinare


European Youth Press poziva mlade iz Evropske unije i susjednih zemalja da se prijave za izvještavanje iz Evropskog parlamenta u Briselu u sklopu Evropskih dana medija za mlade koji će se održati u oktobru.

Evropski dani medija za mlade jedan su od najvećih događaja u Evropi posvećenih mladim novinarima. Devedeset učesnika će dobiti priliku da od 16. do 18. oktobra učestvuju u radionicama, diskusijama, medijskoj produkciji, kao i da steknu uvid u Evropski parlament i internacionalno medijsko okruženje. Tema ovogodišnjeg događaja je “Medijska pismenost i porast populizma”.

Prijaviti se mogu mladi novinari od 18 do 30 godina koji poznaju engleski jezik.

Krajnji rok za prijavu je 20.8.2017. godine.

Više informacija o uslovima prijave možete pronaći ovdje.

Info: http://bit.ly/2vJ0qSL