utorak, 10. juli 2018.

Javna tribina “Odnos društva prema porodici i mladima”


U ponedjeljak, 16.07.2018, u Historijskom muzeju Bosne i Hercegovine, s početkom u 18.00 sati, će biti održana javna tribina “Odnos društva prema porodici i mladima”, koju organizuje Fondacija Boris Divković.

​Na tribini će se govoriti o sljedećim temama:
– značaj porodice za čovjeka i njegovo psihičko zdravlje
– aktuelno stanje u provedbi mjera socijalne zaštite​
– demografska slika BiH, s posebnim osvrtom na natalitet i dobnu strukturu stanovništva
– socio-ekonomski uvjeti za osnivanje porodice
– međugeneracijska porodična solidarnost – iskustva i izazovi
– odliv ljudskog kapitala iz Bosne i Hercegovine

O navedenim temama će govoriti: Žarko Papić, analitičar i direktor Inicijative za bolju i humaniju inkluziju, Mirza Emirhafizović, docent na Odsjeku za sociologiju Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu, Nermina Vehabović-Rudež, psihologinja i psihoterapeutkinja i Neira Dizdarević, zastupnica u Skupštini Kantona Sarajevo.

Moderatorica tribine će biti Valida Repovac Nikšić.

Preuzeto sa: www.mreza-mira.net