četvrtak, 21. septembar 2017.

Novi put Mostar započeo sa novim projektom


Udruženje „Novi put“ uz podršku Vlade Švicarske kroz Državni sekretarijat za migracije (SEM) je 1.6.2017. godine započeo sprovođenje jednogodišnjeg projekta pod nazivom „Prevencija trgovine ljudima i zlostavljanja djece putem interneta u Hercegovačko-neretvanskom kantonu i Kantonu Sarajevo“.

Projekat ima za cilj prevenciju i smanjenje rizika, kao i podizanje svijesti o trgovini ljudima te vrbovanju, zlostavljanju i izlaganju seksualnim ili nasilnim sadržajima mladih putem interneta te osnaživanje potencijalnih i stvarnih žrtava da zatraže pomoć.

Tokom realizacije projekta mladi i šira javnost će biti informisani o fenomenu, rizicima i načinima zaštite od zlostavljanja putem interneta i trgovine ljudima, kako bi doprinijeli njegovom prepoznavanju i suzbijanju.

Info: http://bit.ly/2wIpKFs