četvrtak, 12. april 2018.

Panel diskusija - Dvije škole pod jednim krovom – problem ili rješenje?


Lokalni tim Jajce Asocijacije srednjoškolaca u BiH poziva vas da se pridružite na projekciji filma “Rad u nastajanju” i panel diskusiji “Dvije škole pod jednim krovom – problem ili rješenje?” u subotu, 14. aprila sa početkom u 10 sati u Muzeju AVNOJ-a u Jajcu.

Film “Rad u nastajanju” govori o borbi srednjoškolaca iz Jajca da obustave osnivanje 55. škole, koja bi radila po ključu “dvije škole pod jednim krovom”.

Takođe, film sugeriše daljnja propitivanja bosanskohercegovačke stvarnosti, naš odnos prema stvarnosti savremene Bosne i Hercegovine. Film je snimljen za samo četiri dana na lokacijama u Jajcu, Travniku, Banjoj Luci…

Poslije filma sa Nikolasom Rimcem i Samirom Agićem razgovaraćemo o problemima sa kojima se susreću učenici koji pohađaju školu po principu “dvije škole pod jednim krovom”, njihovim ličnim iskustvima i borbama, ali i o obrazovnom sistemu u BiH. Razgovor će moderirati Nejra Keljalic.

Ukoliko imate nešto reći na ovu temu, iznijeti svoje mišljenje, svi ste dobrodošli da učestvujete!

Gosti na panel diskusiji: Lokalni tim iz Kiseljaka, Oštra Nula Banja Luka i lokalni tim Banja Luka.

Preuzeto sa: www.facebook.com/events