Građanska inicijativa “Jer nas se tiče” iz Mostara

Građanska inicijativa “Jer nas se tiče” iz Mostara, održalo je u subotu, 16. maja, protestnu šetnju, kojom su zatražili konačno održavanje lokalnih izbora u Mostaru.

Danas je održana protestna šetnja kojom smo iskazali nezadovoljstvo odlukom CIK-a da opet ne raspiše izbore za Gradsko vijeće Grada Mostara, ali i nezakonitim radnjama na mostarskoj deponiji, kojima su gradske vlasti i uprava deponije prekršili zakone i odluke Federalnog ministarstva okoliša i Federalne inspekcije.
Šetnja je počela u Sjevernom logoru, pa su članovi Udruženja, ali i drugi građani koji su se pridružili, preko trga Musala došli do Španskog trga, a potom preko Carinskog mosta na početno odredište.

Šetnjom smo, svim građanima Mostara, poručili da se trebaju boriti za svoja prava koja su im oduzeta.
Ne smijemo dopustiti da nastavimo ispaštati mi, građani, koji već godinama nemamo priliku glasati! #jernassetice