Informatički program CPCD-a namijenjen učenicima osnovnih i srednjih školama u BiH s ciljem razvijanja kompetencija mladih i unaprjeđenja nastave informatičkog obrazovanja s ciljem pripreme mladih za tržište rada.

U sklopu ovog programa, CPCD implementira svjetske akcije poput Sata kodiranja, DIKT-a i sličnih aktivnosti vezanih za informaciono-komunikacione tehologije i razvoj vještina mladih.

Programiranje je jedna od najtraženijih vještina 21. stoljeća. Dok se u prošlom stoljeću isticala važnost pismenosti, danas se sve više ističe značaj informatičke edukacije i vrlo je bitno da što više ljudi zna programirati. Programiranje je profesija koja će u budućnosti biti najtraženija, a da bismo na vrijeme pripremili buduće naraštaje za ovaj posao moramo na vrijeme reagovati i promovisati ovo zanimanje.

Melisa Tolja
Melisa Tolja
STRUČNJAK ZA DIGITALNI MARKETING. Digital2.ba
X